کمان
کمان
مقایسه تفنگ بادی هاتسان و گامو

بررسی و مقایسه تفنگ بادی هاتسان و گامو

در بحث مقایسه تفنگ بادی هاتسان و گامو، همیشه چند موضوع اهمیت ویژه ای دارد، یکی از ویژگی ها و امکانات منحصر به برند و یکی دیگر موضوع کیفیت ساخت و اصالت. همواره در بحث طراحی و تولید، شرکت هایی که همه کار را خودشان انجام می دهند، حساسیت ویژه ای روی مسئله کیفیت دارند.

مثال جامعی که می توان در دنیای تفنگ های شکاری، در این مورد در نظر گرفت، برند تفنگ بادی هاتسان ترکیه خواهد بود. در مقابل، شرکت تفنگ بادی گامو نیز موفق ترین، برترین و شناخته شده ترین شرکت اسپانیایی در بازار اروپا و ایران است که همیشه به دلیل ارائه نرخ بالای کیفی، مورد توجه قرار گرفته.

البته که سخت است ما در انتهای مقاله بررسی و مقایسه تفنگ بادی هاتسان و گامو، یک برند را از همه جهات برتر به شما معرفی کنیم. اما تا جایی که بتوانیم سعی می نماییم همه چیز را خاطرنشان شده و با مقایسه تفنگ بادی هاتسان و گامو در مورد مزیت ها، معایب، ویژگی ها و برتری های هر کدام از برند های گامو و هاتسان نکات کلیدی و مهم را از قلم نینداخته و در مورد همه آن ها توضیح دهیم.

به طبع در بازار دنیا، یکی از اولین و مهم ترین فاکتورهایی که می تواند موجب خرید یا نخریدن یک کالا شود، قیمت آن خواهد بود. هر دو شرکت هم در رده اقتصادی و هم مدل های حرفه ای، محصولات زیادی را تولید می کنند و قصد دارند تمام بازار را در دست  بگیرند. در ادامه با کمان همراه باشید.

تفنگ بادی گامو

آشنایی اجمالی با برند محبوب گامو

گامو یکی از شرکت های پرفروش واقع در بارسلون اسپانیا می باشد که در سال 1950 به صورت تخصصی، حیطه فعالیت خود را مشخص کرد. در آن دوره گلوله های ساچمه ای، به صورت اختصاصی برای بسیاری از برندهای اروپایی توسط این شرکت ساخته می شد. این برند عضو اتحادیه اروپا بود و در نتیجه برای فعالیت در این بازار باید کیفیت خود را هر سال بهتر می کرد.

البته که در مورد تولید گلوله تفنگ های بادی، کاملا بر این شرط و اساس پایبند بود و محصولات فوق العاده ای را نیز همواره در بازارهای جهانی عرضه نی نمود. اما به هر حال همیشه یک شرکت به دنبال پیشرفت و گسترش فروش و عرضه متنوع تر محصولات خود است. این بار یک شرکت جدید تاسیس شد و آن ها وارد رویه تولید تفنگ های شکاری و بادی شدند. برای نخستین بار در سال 1961 میلادی، این شرکت اسلحه شکاری خود را وارد بازار اسپانیا کرد.

اما پس از مدت کوتاهی، این شرکت نه تنها در مادرید و بارسلون موفق بود. بلکه حتی پا را فرا تر گذاشت و به عنوان یک شرکت ارزنده، تولیدات خود را در بازارهای جهانی مطرح نمود. در حال حاضر شرکت گامو یکی از ارزنده ترین، پرفروش ترین و بزرگ ترین تولیدکنندگان اسلحه در بازار اروپا می باشد.

محدوده تولید آن نیز مدل های هوایی، تپانچه های بادی، انواع تفنگ های ساچمه ای و… است. این شرکت نظارت ویژه ای روی بخش تولید خود دارد و هر روز تعداد زیادی اسلحه، پس از این که از مرحله اولیه تست گذر کردند، باز هم مورد آزمایش قرار می گیرند. در ادامه با معرفی برند هاتسان، بیشتر در خصوص مقایسه تفنگ بادی هاتسان و گامو صحبت خواهیم کرد.

تفنگ بادی هاتسان

آشنایی با برند ترکیه ای هاتسان

شرکت های ترکیه ای برای استفاده از مواد اولیه و ذخایر چوب در این کشور محدودیت های زیادی دارند. اما داستان هاتسان کمی متفاوت است. برندی که همواره از آن به عنوان یکی از شاخصه های موفق صادراتی یاد شده است، اسلحه هایی فوق العاده با کیفیت طراحی می کند. مواد اولیه مورد استفاده برای ساخت اسلحه توسط برند هاتسان، درجه یک و مرغوب است.

حتی این شرکت اجازه دارد از چوب بلوط خزه ای که معمولا تحت حمایت و حفاظت محیط زیست کشور ترکیه است استفاده نماید. همواره یکی از اصلی ترین و کلیدی ترین نکات در مورد تفنگ بادی فنری هاتسان، کیفیت بالا در ساخت قطعات داخلی، فنر بندی و همین طور کنترل خلاصی ماشه است.

این شرکت تمامی مراحل ماشین کاری، نورد قطعات فلزی، جوشکاری، کلاف کاری و فرایند های تکمیلی و طراحی را خودش انجام می دهد. جالب است بدانید که بنیان گذار این شرکت نیز نظارت ویژه ای روی تولیدات و محصولات مجموعه دارد و این برند را می توان یکی از خودکفا ترین ها در این حیطه شناخت. از یک روی دیگر، تفنگ های بادی و پی سی پی هاتسان، بیش از سه دهه است که در بازارهای اروپایی عرضه می شوند. در نتیجه باید استاندارد CE را دریافت کنند. پس از نظر کیفیت، نقصی ندارند!

مقایسه تفنگ بادی هاتسان و گامو

مقایسه تفنگ بادی هاتسان و گامو از نظر کارایی و کیفیت

وقتی در مورد مقایسه تفنگ بادی هاتسان و گامو، صحبت می شود، اصل های قیمت، کارایی و دوام اهمیت ویژه ای خواهند داشت. در واقع اگر شما هم قصد خرید تفنگ بادی پی سی پی یا تفنگ بادی را دارید باید به این موضوعات دقت ویژه ای داشته باشید. ما در ادامه، به تفکیک برند در خصوص مشخصه ها و ویژگی های برتر هر کدام صحبت خواهیم کرد.

هر شرکت که از این نظر شناخته شده تر، پرفروش تر و محبوب تر باشد، به طبع یک امتیاز استراتژیک دریافت می کند. البته قرار نیست که جمع این امتیاز ها، یک رتبه بندی باشد. در واقع صرف توضیحات ما برای کسانی است که قصد تهیه و خرید تفنگ بادی هاتسان یا گامو را دارند اما معمولا بین مدل های مختلف دو دل می شوند.

البته یک نکته کلیدی دیگر که لازم دانستیم به آن اشاره کنیم این است که هر دوی این برندها، به هر حال مدل های پرفروش، لوکس و ضعیف دارند. نمی توان گفت که شروط در مورد همه نسل از تفنگ های این شرکت ها یکسان است.

تفنگ هاتسان

قدرت و هدف زنی

شرکت هاتسان از نظر کیفیت شلیک، قدرت و دقت یکی از بهترین و پرفروش ترین گزینه های موجود در بازار ایران است. طبق تحقیقات ما، مشتریان ایرانی به دلیل حضور مداوم و با سابقه این برند در بازار ایران، معمولا علاقه زیادی به محصولات تولیدی توسط این شرکت دارند. تفنگ بادی های هاتسان دارای توان عالی برای شکار و هدف زنی فوق العاده دقیق هستند.

ضمن این که لرزش و ارتعاش لوله در این مدل ها فوق العاده پایین است که این موضوع اهمیت زیادی برای کسانی خواهد داشت که با تیراندازی های روزانه خودشان را سرگرم می کنند و منطقا می خواهند که شلیک آن ها در بهینه ترین حالت ممکن به هدف بخورد.

معمولا تفنگ های بادی این شرکت در مدل های پی سی پی، کپسول یکبار مصرف کربن دی اکسید، فنرپیستونی، نیتروپیستونی و… عرضه می شوند. سایر ویژگی های این تفنگ نیز در ادامه توضیح داده خواهد شد. در این بخش مقایسه تفنگ بادی هاتسان و گامو، شرکت هاتسان امتیاز خوبی می گیرد.

وزن و شرایط آرگونومیک

یکی از امتیازات ویژه ای که همواره برند گامو برای محصولات خود در نظر می گیرد، کنترل دقیق روی فرم طراحی و وزن است. معمولا پیشنهاد می شود که تفنگ های شکاری نه خیلی سبک و نه خیلی سنگین باشند. سنگین بودن باعث می شود که حمل و نقل آن ها سخت شده و در مقابل بیش از حد سبک بودن باعث می شود که ارتعاش جریان حرکت لوله و کالیبر کمی برهم بریزد. بخصوص اگر شما توان بدنی زیادی ندارید، باید به سراغ اسلحه هایی بروید که کمی قوی تر هستند.

به طور مثال تفنگ بادی گامو شادو مدل 1000 یکی از ارزشمند ترین، پرفروش ترین و محبوب ترین تولیدات این شرکت اسپانیایی است که امکان نصب دوربین را نیز به شما می دهد.

در نتیجه علاوه بر دقتی که در مورد آن صحبت شد، به راحتی می تواند حتی در فواصل طولانی، شما با را نصب دوربین تبدیل به یک شکارچی حرفه ای کند. حتی این شرکت روی ستون درجه از سیستم فیبر نور رنگی استفاده کرده که باعث ایجاد یک تناژ رنگی شده و شلیک را به مراتب برای شما آسان تر می کند. این مزیت در سری های شکاری کم تر دیده می شود. در نتیجه در این بخش می توان گفت که بسیاری از مدل های شرکت گامو موفق تر هستند.

طیف وسیع تر محصولات در رده های مختلف

هرچقدر هم که کیفیت محصولات یک شرکت عالی باشد، اما نتواند پراکندگی تولید محصول در رده های مختلف را رعایت کند، به طبع نمی توان انتظار داشت که خیلی محبوب و پرفروش باشد. شرکت های بزرگ و موفق در حوزه تولید سلاح و مهمات، معمولا سعی می کنند تمامی طیف های بازار را پوشش دهند.

در حال حاضر شرکت گامو بزرگ ترین برند اتحادیه اروپا در زمینه تولید لوازم شکاری و انواع اسلحه می باشد. ضمن این که محصولات آن صرفا محدود به مدل های شکاری نیست. بلکه این برند در زمینه عرضه انواع کلت های کمری، تفنگ های جنگی و اسنایپ ها نیز فعالیت می کند.

در بازار ایران البته به رغم قوانینی که در خصوص حمل سلاح و مهمات و قانون بکارگیری اسلحه وجود دارد. مدل های بادی شناخته شده تر هستند. این شرکت معمولا با مدل های هانر 1250، اسکام 1250 و شادو هزار در ایران شناخته می شود. فراتر از این موضوع حتی این شرکت در زمینه ساخت فیزیک نور نیز یکی از برجسته ترین نام ها است. از طرفی اگر قصد خرید تفنگ شکاری دست دوم در بازار ایران را دارید.

می توانید مدل های زیادی را تحت لیبل گامو تهیه کنید. البته دقت داشته باشید که برخی شرکت ها با استفاده از نام این برند اقدام به تولید محصول می کنند که نه تنها کالای تولید شده توسط این برند ها کیفیت لازم را ندارد، بلکه قیمت آن نیز باید به مراتب پایین تر باشد.

سیستم کاهش لرزش

یکی از امکانات فوق العاده ای که لازم دیدیم در بحث مقایسه تفنگ بادی هاتسان و گامو به آن اشاره کنیم، عرضهمدل هایی است که از حالت کاهنده لرزش یا SAS استفاده می کنند. در این وضعیت، هم طول عمر تفنگ بیشتر می شود و هم کنترل لرزش موجب بهبود دقت دوربین و دیگر بخش ها خواهد شد.

از یک روی دیگر اگر برای شما امکانات و قابلیت های سهل کننده تیراندازی اهمیت زیادی دارد. می توانید از مدل هایی که هاتسان تحت عنوان TruGlo® عرضه می کند استفاده کنید. در واقع بر اساس این قابلیت شما روی دوربین سیستم تنظیم دید عقب و جلو خواهید داشت.

مبنای اصلی ساخت اسله های شکاری شرکت هاتسان این است که در شرایط بسیار سخت و در تاریکی مطلق هم قابل استفاده باشند. معمولا هم شکار پروندگان و انواع حیوانات کوچک جثه نیز باید در این وضعیت انجام گردد. این اسلحه ها علاوه بر این که سر و صدای کمی دارند، یک سری خاصیت های کلیدی در خود جای داده اند که شلیک با استفاده از آن ها حتی در محیط های کم نور را نیز به مراتب آسان تر می کند.

میزان لگد اسلحه و ارتعاش لوله

در مدل های هاتسان، سیستم کنترل ارتعاش لوله فوق العاده عالی عمل می کند. بر مبنای استفاده از آن که حتی روی سیستم قنداق نیز کار گذاشته شده است، لگد دستگاه فوق العاده کم تر خواهد شد. سه فاصله دهنده نیز در این تفنگ ها در نظر گرفته شده است که به شما امکان تنظیم بهتر و کامل تر را می دهد.

مقایسه تفنگ بادی هاتسان و گامو از نظر کیفیت خط تولید

اگر قصد خرید تفنگ بادی شکاری گامو را دارد، احتمالا در مورد حساسیت های تولیدی این برند شنیده اید. پس حتما کیفیت ساخت و تولید برای شما اهمیت ویژه ای خواهد داشت. دوست دارید که اسلحه مورد نظر شما چه از نظر آرگونومی، چه از نظر کیفیت متریال و آلیاژ و جنس فنر در بهترین وضعیت باشد.

گامو در حال حاضر بزرگ ترین تولیدکننده گلوله در جهان و بزرگ ترین تولیدکننده اسلحه های بادی در اروپا شناخته می شود. صادرات آن به دلیل عرضه از اروپا به ایران کمی با مشکل مواجه است. اما مثل همیشه، ترکیه تبدیل به یک پل تبادل شده است  این امکان را به شما می دهد که بتوانید محصولات این شرکت را نیز امتحان کنید.  

محصولات گامو، پیش از بسته بندی، از نظر کیفیت، قدرت، سرعت، دقت و توان شلیک و کیفیت فنر مورد بررسی قرار می گیرند. این کنترل کیفی، پس از مرحله ای که توسط کارمندان این واحد انجام می شود، بر اساس اقبال و بخت یک واحد تولیدی و خط عرضه، توسط مدیران این مجموعه نیز صورت می پذیرد. یعنی آن ها بدون توجه به تست هایی که روی اسلحه ها انجام شده، مجددا آن ها را مورد بررسی قرار می دهند.

امکانات جانبی

شرکت گامو به طور کلی در عرضه وسیع تر طیف محصولات، از شرکت هاتسان موفق تر عمل کرده است. محدوده عرضه محصولات این شرکت نیز منتهی به انواع اسلحه های بادی و پی سی پی نیست. بلکه در حال حاضر دوربین های گامو، انواع پک های شکار، گلوله ها و… نیز توسط این برند با بالاترین رنج کیفی عرضه می شوند. شما می توانید به راحتی محصولات تولیدی که به صورت اکسسوری و لوازم جانبی تفنگ برای این شرکت عرضه شده اند را نیز در بازار کشور تهیه کنید.

تفنگ بادی برند گامو

مقایسه مدل های فنر پیستونی گامو و هاتسان

در ادامه مقایسه تفنگ بادی هاتسان و گامو، یکی از مهم ترین دسته بندی ها، سری های فنر پیستونی هستند. شرکت ترکیه ای در عرضه این مدل ها واقعا بی نظیر عمل کرده است. مدل های هاتسان 1100 و 125 اسنایپر، در این شرایط همیشه در اولویت اصلی کسانی هستند که واقعا با این حوزه آشنا بوده و قصد خرید تفنگ فنر پیستونی را دارند. این نوع از تفنگ ها معمولا برای هدف زنی بهترین و ایده آل ترین مدل ها هستند. تفنگ های بادی هاتسان در این رده معمولا تنوع وسیعی دارند و شما می توانید بسته به بودجه، حتی مدل های اقتصادی را نیز خریداری کنید.

لوه های تاشو و مدل های کالیبر 4.5، 5.5 و 6.35 از جمله سری هایی هستند که تاکنون توسط این لیبل در این رده تولید گردیده اند. از طرفی این تفنگ ها سه پیچ تنظیم دارند که به شما امکان سفارشی سازی حرکات در چهار جهت اصلی را می دهد. اگر می خواهید یک تفنگ نسبتا سنگین، با قابلیت شلیک از فاصله خیلی دور تهیه کنید. این سری از تفنگ های هاتسان از نظر ما، برگ برنده ای برای شرکت ترکیه ای هستند.

قطعات تفنگ بادی

معرفی بهترین مدل تفنگ های بادی هاتسان

هاتسان نیز برندی محبوب و پرفروش است که سهم زیادی در بازار ایران دارد. حتی شاید بتوان گفت که این برند برای بسیاری از کسانی که در سنین نوجوانی و جوانی تجربه استفاده از تفنگ های شکاری و بادی داشتند یک نوستالژی است. پس تصمیم داریم چند نمونه از پرفروش ترین مدل های آن را به شما معرفی کنیم.

در صورتی که قصد خرید تفنگ بادی هاتسان را دارید، در ادامه می توانید از لیست محبوب ترین و پرفروش ترین محصولات این شرکت در بازار ایران و جهان استفاده کنید. البته برخی مدل ها در بازار ایران کم یاب هستند.

تفنگ بادی Hatsan Mod 95 هاتسان مود 95

بهترین تفنگ بادی هاتسان

هاتسان 95 ارزش زیادی در بین تفنگ ها بادی دارد و بدنه آن از چوب گردوی درجه یک ترک است. ماشه قابل تنظیم Quattro و قدرت فوق العاده در شلیک می تواند از جمله مهم ترین مزیت های این نسل باشد. از یک روی دیگر، این مدل در سری های فنر گازی (تفنگ پی سی پی) و دارای فنر موجود است. اسلحه ای عالی برای کسانی که به تازگی علاقه مند به تیراندازی شده اند.

تفنگ بادی Hatsan Vectis Lever Action

تفنگ پی سی پی هاتسان

این تفنگ بادی نیز از همان سیستم ماشه قابل تنظیم Quattro پشتیبانی می کند. لوله کاملا از متریال آلیاژی درجه یک پوشیده شده و روی مگسک و خط نشانه، فیبر نور دهنده به کار گرفته شده. این محصول ارزش بالایی در این محدوده قیمتی دارد و می توان گفت که یک سر و گردن از هم رده های خود در این رنج بازار بالاتر است.

تفنگ بادی Hatsan NeutronStar

تفنگ پی سی پی ترکیه

این تفنگ، جز پرفروش ترین، موفق ترین، کامل ترین  و بهترین نسل از تفنگ های بادی شرکت هاتسان است. لگد آن بسیار کم بوده، دارای سیستم نشانه گیری قابل تنظیم بوده و چوب آن از گردوی ترکی فوق العاده با کیفیت و با دوام است.

معرفی بهترین مدل تفنگ های بادی گامو

در مقایسه تفنگ بادی هاتسان و گامو، لازم است که اشاره ای داشته باشیم به محبوب ترین محصولات تولیدی توسط شرکت اسپانیایی. در صورتی که قصد خرید تفنگ بادی گامو را دارید، این گزینه ها می توانند انتخاب خوبی باشند.

تفنگ بادی گامو مدل شادو ۱۰۰۰

تفنگ گامو اسپانیا

مدل محبوب 1000 شادو، به دلیل وزن پایین، طراحی ساده و قیمت مناسب، از جمله پرفروش ترن ها بود. سیستم فنر پیستونی و بهره گیری از توان عالی برای شلیک های مسافت کوتاه، امتیاز ویژه این محصول شد. وزن آن نیز کم تر از سه کیلوگرم بود.

تفنگ بادی گامو هانتر 1250

گامو هانر

گامو هانر یا هانتر 1250، یک تفنگ تک تیر کم شکن با سیستم فنر پیستون است که دارای دو طیف کالیبر 4.5 و 5.5 می باشد. ین محصول از لوله شرود استفاده می کند و در دسته بندی کم صداها قرار می گیرد. البته نمی توان روی آن سایلنسر نصب کرد که در حال حاضر یک عیب به حساب می آید.

تفنگ بادی گامو سوکوم 1250

گامو سوکوم

گامو سوکوم نیز یک مدل 4.5 با سیستم فنرپیستون و کمرشکن است که در اسپانیا تولید می شود و توانسته در طول مدت زمان حضور خود در بازارهای جهانی، فروش ویژه ای را نصیب این شرکت کند. از یک روی دیگر، دارای سیستم قفل ماشه دستی بوده و خشاب آن نیز مثل بیشتر مدل های بادی موجود در بازار ایران تک تیر است.

پی سی پی گامو

کدام برند بهتر است؟

در نهایت پس از مقایسه تفنگ بادی هاتسان و گامو، سوالی که شاید ذهن شما را درگیر کند، محصولات کدام برند بهتر است؟ در این مقاله از سایت کمان، به نقد و بررسی و مقایسه تفنگ بادی هاتسان و گامو پرداختیم. در یک سری ویژگی ها روی عمل (نه صرفا روی کاغذ) محصولات هر کدام از شرکت مزیت ها و معایب خاص خود را دارند. برند گامو به دلیل حساسیت های ویژه اتحادیه اروپا معمولا هم طیف تولیدی وسیع تری دارد و هم مدل های آن گستره بیشتری را در بر می گیرد. در مقابل برند هاتسان از نظر قیمتی، در شرایط ایده آل تری قرار می گیرد و می تواند برای ما، خریدی ارزان تر باشد.

ضمن این که هیچ گاه نمی توان صرف نام دو برند را بدون در نظر گرفتن مدل های مختلف محصولات با هم مقایسه کرد.

اگر شما نیز تجربه خاصی در استفاده از این دو نوع اسحله داشته اید باعث خوشحالی خواهد بود که در نظرات زیر این پست برایمان بازگو نمایید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بیان کنید

 1. محمد
  محمد 13 دی 1401 پاسخ

  سلام.اطلاع رسانی شما بسیار عالی بود.در رنج قیمت ۱۰ تا۱۳میلیون تومن چه مدلی را پیشنهاد میکنین که از نظر دقت و قدرت در سطح بالاتری هست؟

 2. 0913****1191
  0913****1191 4 آبان 1402 پاسخ

  ببخشید ، تپانچه گامو۹۰۰ بهتر است یا هاتسان ۲۵

  از نظر کیفیت و دقت ؟

 3. محمد هادی
  محمد هادی 17 اردیبهشت 1403 پاسخ

  دوستان‌قدرت تفنگ‌ های هاتسان در فنری چون اطلاعی در سلاح های پی سی پی ندارم عرض میکنم شاید بیشتر قوی تر از گامو باشه اما اصلا دقت مناسب رو نداره بهترین مدلش که هاتسان ۱۱۰۰ هست قابل قیاس با شادو هزار نیست از نظر چه دقت والبته کیفیت

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشتاقانه در انتظار نظرات شما هستیمفرم نظرسنجی
+