کمان
کمان
قوی ترین تفنگ های بادی جهان

قوی ترین تفنگ های بادی جهان + 1 فیلم و مشاهده ویژگی ها

انتخاب قوی ترین تفنگ های بادی جهان برای یک تازه‌ کار، انتخاب راحتی نیست. به طور مثال انتخاب میزان قدرت کافی برای اهداف مدنظر یک تازه‌ کار می‌ تواند برای او دشوار باشد. برای چندین و چند دهه این تفنگ‌ بادی‌ های فنری بودند که یک انتخاب مناسب برای خرید شما به‌حساب می‌ آمدند. ما در این مقوله به بررسی قوی ترین تفنگ بادی جهان خواهیم پرداخت.

اما تفنگ‌ های بادی در سال‌ های اخیر پیشرفت‌ های چشم‌ گیری داشته‌ اند. زمانی تفنگ‌ های چینی با بدنه چوبی که قیمت بسیار ارزانی هم داشتند در بازار فراوان بودند. امروزه اما با پیشرفت تکنولوژی ساخت انواع تفنگ‌ های چوبی شاهد یک رقابت ویژه بین شرکت‌های مختلف برای ساخت تفنگی کاربر پسندتر هستیم.

شاید یک روز عجیب به نظر می‌ رسید که یک تفنگ بادی بتواند به طور مثال یک بلوک سیمانی را با تیرهای خود خورد کند.

تفنگ‌ هایی که تا همین چند سال پیش تنها می‌ توانستند تا فاصله کوتاه چندین متری برد مؤثر داشته باشند. حالا با تقویت پمپ و فنر و دوربین و … تبدیل به یک اسلحه کاملاً مدرن و کارآمد که می‌ تواند اهداف را باقدرت تخریب بالاتری مورد حمله قرار دهد.

با این تفاسیر شاید شما هم دوست داشته باشید با قوی‌ ترین تفنگ‌ بادی های جهان آشنا شوید. اسم قوی‌ ترین تفنگ بادی جهان را و عکس قوی‌ ترین تفنگ بادی جهان و قیمت قوی‌ ترین تفنگ بادی جهان را با هم بررسی می‌ کنیم. با ما تا انتهای این مقاله جذاب همراه باشید.

قوی‌ ترین تفنگ‌ بادی‌ های جهان

ما در این مقاله سعی در ارائه چندین تفنگ بادی مختلف به‌ عنوان کاندیدای قوی ترین تفنگ های بادی جهان را داریم. سپس در این مقاله می‌ توان با مقایسه انواع مختلف آن‌ ها پی به قوی‌ ترین تفنگ‌ بادی‌های جهان ببریم. آنگاه می‌ توان بهترین تفنگ بادی جهان را انتخاب کرد.

این تفنگ بادی ها از نظرسرعت شلیک اولیه، نرخ انتقال قدرت و همین طور برد مفید که کوتاه ترین برد برای ضربه زدن است در این لیست قرار می گیرند و اولویت همان شدت خروجی و فشاری است که بر حسب نیوتون متر بر جسم و یا هر چیز دیگری که قرار است از پا در بیاید و یا هدف ماست وارد می گردد.

قوی‌ ترین تفنگ بادی پی سی بی  

یک فیلم قوی‌ ترین تفنگ بادی در جهان که مربوط به یک تفنگ پی سی بود نشان داد که یک قوی‌ ترین تفنگ پی سی بی چه بلایی بر سر یک بلوک سیمانی می‌ آورد. در شلیک اول این بلوک دچار یک فرورفتگی شد. در شلیک دوم این بلوک شکست و در شلیک‌ های بعدی آن را تکه‌ تکه کرد.

این قدرت بسیار زیاد و خارق‌ العاده تفنگ پی سی پی آن را یک نمایند بسیار قدرتمند برای کسب عنوان قوی ترین تفنگ های بادی جهان می‌کند. همچنین شما می‌ توانید تفنگ های بادی دسته دوم پی سی پی را از ما تهیه کنید.

کالیبر این سلاح 45 است. این سلاح با گاز شارژ می‌ شود. قدرت تخریب فوق‌ العاده بالا و خوش‌ دست بودن، طراحی زیبا و دوربین بسیار دقیق آن احتمالاً آن را به بهترین قوی‌ ترین تفنگ بادی جهان تبدیل می‌ کند. قیمت قوی‌ ترین تفنگ بادی جهان به‌ طور قطع بسیار بالاتر از تفنگ‌ بادی‌ هایی است که به طور معمول و با قیمت پایین فروش می‌ رسند.

به‌ طورکلی تفنگ‌ بادی‌های پی سی بی سرعت و دقت بالایی دارند، لگد نمی‌ زنند و با از دست‌دادن شوت اول می‌ توانید به‌ سرعت شوت دوم را انجام دهید.

حال به سراغ قوی‌ ترین تفنگ‌ بادی‌ های فنر پیستون می‌ رویم. بررسی آن‌ ها و مقایسه با تفنگ بادی پی سی پی می‌ تواند ما را در انتخاب قوی‌ تری تفنگ‌ های بادی در جهان کمک کند.

تفنگ بادی دی استیت ولوورین

تفنگ بادی دی استیت ولوورین

در این قسمت درباره یک اسلحه بادی خاص صحبت کنیم. شاید به توان گفت یکی از جدی‌ ترین کاندیدای قوی ترین تفنگ های بادی جهان است. قنداق این تفنگ از چوب گردو ترکیه‌ای است.

از دید زیبایی چیزی از رقبای خود کم ندارد. برای نشانه‌ گیری عالی است. این سلاح کمی بزرگ است. اما خوش دستی خوبی دارد. از ابتدا تا انتهای آن بدون خفه‌ کننده این تفنگ بادی 98 سانتی‌متری است.

یک سیلندر فیبر کربنی هوای سبک دارد. این سیلندر وزن این تفنگ را به 3 کیلوگرم رسانده است. دارای یک فندق استاندارد است. وقتی شما این تفنگ را به روی شانه قرار می‌ دهید، حس خوبی ایجاد می‌کند. مدل‌های چوبی و لمینت آن در بازار موجود است.

طراحی تفنگ بادی دی استیت ولوورین بعنوان یکی از قویترین تفنگ بادی های جهان

طراحی آن به نحوی است که شما تسلط کافی را به هنگام شلیک کردن داشته باشید. همچنین در دو طرف بدنه یک سری شیارهایی با سطح برجسته وجود دارد. با این ویژگی شما می‌توانید بهتر تفنگ را در دست بگیرید. این ویژگی به روی دسته نیز کار شده است.

همچنین قنداق تامپ حول آن یک فضای مناسب را برای قرارگیری انگشت شما ایجاد کرده است. تمام قطعات اسلحه به شکل خوبی و بدون درز به هم وصل شده‌اند. این تفنگ استحکام مناسبی دارد.

این تفنگ با اهرم از بغل مسلح می‌شود. با عقب کشیدن اهرم خشاب را آماده بارگذاری می‌کند. سپس با جلو دادن اهرم آماده شلیک می‌شود. این اهرم دارای یک حرکت نرم و روان است. خشاب این نوع تفنگ در وسط سیستم تفنگ قرار می‌ گیرد. خشاب از کنار وارد می‌ شود. از طریق آهنربایی که در آن تعبیه شده، در جای خود محکم قرار می‌ گیرد. این خشاب‌ ها به شکلی روان و مناسب تیرها را یکی‌ یکی آماده شلیک شدن می‌ کنند.

توجه داشته باشید که خشاب وسط ریل جا می‌ گیرد. به همین دلیل دوربین با ارتفاع مناسب را باید تهیه کنید. تنظیم شات رگلاتوری خاص خود را دارد. این تفنگ دو مانومتر دارد. یکی از آن‌ها فشار رگلاتور را اندازه‌گیری می‌کند. رگلاتور برای شلیک تمامی تیرها بدون هیچ افت برد و قدرت است.

با یک سیلندر هوای بزرگ می‌ توان بسته به میزان توان خروجی گلوله‌ ها بین 150 تا 500 گلوله را با فشاری معادل 230 بار شلیک کرد. بعد از تخلیه سیلندر می‌ توانید با استفاده از آداپتور مخصوص آن، سیلندر را سریعاً شارژ کنید.

این تفنگ یک ماشه دومرحله‌ ای دارد. شما می‌ توانید میزان رهاشدگی و حساسیت ماشه را تنظیم کنید. این برای ایجاد راحتی بیشتر برای شما است. همچنین می‌ توان ماشه را از لحاظ ارتفاع، زاویه و موقعیت قرارگیری تنظیم کرد.

این تفنگ با تمام ویژگی‌ های منحصر به‌ فرد خود چه برای شکار و چه تمرین یکی از کاندید های قوی‌ ترین تفنگ بادی در جهان است.

قوی‌ ترین تفنگ بادی فنر پیستون

تفنگ‌ های بادی فنری، شامل یک پیستون و فنر هستند. نوع عملکرد آن‌ ها، با حرکت‌ دادن لوله تفنگ بادی به سمت پایین و انتقال فشار به پیستون و در نهایت به عقب رفتن آن و جمع‌ شدگی فنر تا مرز قفل گیره انتهای پیستون به گیره ماشه اتفاق می‌ افتد. در مرحله بعدی با چکاندن ماشه پیستون آزاد می‌ شود شلیک اتفاق می‌افتد.

این تفنگ‌ ها ارزان‌تر از تفنگ‌ های پی سی پی هستند. شما با کم‌تر از 200 یورو می‌ توانید این تفنگ‌ها را خریداری کنید. شما باید بعد از هر بار شلیک این تفنگ‌ها را از نو مسلح کنید.

آن را باز کنید و تیر تفنگ بادی را در آن قرار دهید. این نوع از تفنگ‌ بادی‌ ها به دو صورت تفنگ بزرگ و کمری وجود دارند.

به طور معمول در این نوع از تفنگ‌بادی‌ ها فشار هوایی معادل 150 تا 200 بار اتفاق می‌ افتد. یکی از معایب این نوع تفنگ‌ بادی‌ های پیستونی ضربه به شانه و کتف بعد از برگشت گلنگدن بعد از هر شلیک است.

 زیرا بعد از هر شلیک گلنگدن فوری به عقب بر می‌ گردد. این عامل یک فاکتور نامطلوب در جهت کاهش دقت در تیراندازی به شمار می‌ آید.

به‌ طور کلی این نوع تفنگ‌ بادی‌ ها بسیار رایج و ساده هستند. شما می توانید تفنگ‌ بادی‌ های دسته دوم را از ما تهیه کنید.

 مشهور ترین تفنگ‌ بادی‌ های فنری تفنگ‌ بادی‌ های دیانا، والرخ، والتر، بنجامین آمریکا و … هستند.

تفنگ بادی نیترو پیستون

یکی دیگر از کاندیدای بهترین قوی‌ ترین تفنگ بادی در جهان تفنگ بادی نیترو پیستون است. تفاوت آن با تفنگ بادی فنر پیستون استفاده از کپسول‌ های نیتروژن است. این عامل مانع از لگدزدن تفنگ بعد از هر شلیک می‌ شود. قدرت بالای تیر هم از دیگر مزیت این تفنگ محسوب می‌ شود. یکی از مشکلات این تفنگ تیراندازی در هوای سرد است. زیرا قدرت تفنگ بادی نیترو پیستون در هوای سرد به تضعیف می‌ شود.

تفنگ بادی گازی

شاید نتوان این مدل تفنگ بادی را جزو بهترین تفنگ بادی در جهان نام برد. زیرا برای تمرین استفاده می‌ شود. قدرت آن نیز نسبت به بقیه تفنگ‌ بادی‌ ها کمتر است.

حال که تفنگ‌ بادی‌ های مختلفی را با هم بررسی کردیم می‌ توانیم عواملی مانند قیمت، دقت، سرعت، قدرت تخریب و … را برای انتخاب قوی‌ ترین تفنگ بادی جهان انجام دهیم. شما کدام را بیشتر پسندید؟

خرید تفنگ بادی و عوامل مهم آن

جالب است بدانید عوامل خرید تفنگ بادی هم شما را برای انتخاب قوی‌ ترین تفنگ بادی در جهان یاری می‌ کنند.

به طور مثال هرچه اندازه کالیبر بزرگ‌ تر باشد تفنگ بادی شکار هایی با جثه‌ های بزرگ‌ تر را می‌ تواند شکار کند. کالیبر .177 دور بردترین، سریع‌ ترین، دقیق‌ ترین در دنیای تفنگ‌ بادی‌ ها به شمار می‌ آید که از آن‌ ها برای شکار پرندگان کوچک استفاده می‌ شود.

کالیبرهای .22 و .25 دارای قدرت بیشتری هستند. هرچند که دامنه و سرعت کمتری دارند. آن‌ ها برای حیواناتی با کمی جثه و اندازه بزرگ‌ تر مناسب هستند. از دیگر کالیبر های قدرتمند .20، .30، .357، … هستند. این نوع از کالیبرها برای شکار حیوانات بزرگ‌ جثه مانند گوزن کاربرد دارند. شما با این نوع معیار می‌ توانید قوی‌ ترین تفنگ بادی در جهان را انتخاب کنید.

همچنین با دیدن عکس قوی‌ ترین تفنگ بادی درجهان و فیلم قوی‌ ترین تفنگ بادی درجهان به راجع به طراحی و شکل نیز مقایسه انجام دهید. یکی از موضوعات مهمی که باید در هنگام خرید تفنگ بادی به آن دقت کنید برد مفید، موثر و نهایی است. فرض کنید قصد شکار یک موجود زنده با تفنگ ها را دارید و معمولا روی مسافت بالا کار می کنید.

در چنین شرایطی با سراغ اسلحه های شکاری بروید که هم سرعت حرکت اولیه بالایی دارند و هم راندمان کاری آن ها به گونه ای است که در برد های بلند می توانند شما را به نتیجه برسانند. همین طور این دستگاه های مکانیکی معمولا به صورت چهار، هشت و دوازده خوان در بازار عرضه می شوند که هر چه تعداد خوان بیشتر باشد سرعت و روند حرکت اولیه تیر نیز سریع تر خواهد بود.

سخن پایانی

قوی‌ترین تفنگ بادی در جهان را شاید برای هر فرد یک معنی داشته باشد. هرکس بستگی به هدف خود یک تفنگ را قوی‌ ترین تفنگ بادی در جهان می‌ داند. در نهایت یکی از موضوعات مهمی که باید به آن دقت داشته باشید این است که لوازم جانبی اسلحه ای که قصد خرید آن را دارید در بازار موجود باشد.

صرف قوی بودن برای انتخاب یک اسلحه کافی نیست. بلکه به سراغ مواردی بروید که علاوه بر قدرت، سرعت حرکت تیر و همین طور نواخت تیر خوبی نیز داشته باشند و در اثر استفاده مداوم دچار گیر نشوند. گیر کردن اسلحه ها پس از چند شلیک یکی از مشکلات متداولی است که شکارچی های حرفه ای با آن روبرو هستند.

 اما می‌ توانید با در نظر ملاک‌ هایی یکسان برای مقایسه تمام تفنگ‌ بادی‌ ها قوی‌ ترین تفنگ بادی جهان را صرف‌ نظر از قیمت آن انتخاب کنید. شاید به توان گفت با توجه‌ به ملاک قدرت و سرعت و دقت آن نوع از تفنگ بادی پی سی بی که باهم بررسی کردیم قوی‌ ترین تفنگ بادی در جهان است.

بی شک هرچه به جلو تر می‌ رویم به قدرت و دقت قوی‌ ترین تفنگ‌ های بادی درجهان افزوده می‌ شود. پس شما می‌ توانید کاندیدای قوی‌ ترین تفنگ‌ های بادی در جهان را در تفنگ‌ های نسل جدیدتر جست‌ و جو کنید. در این مقاله سعی در ارائه چندین تفنگ بادی مختلف به‌ عنوان کاندیدای قوی‌ ترین تفنگ بادی در جهان را داریم و انواع مختلف آنها را مقایسه کردیم.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشتاقانه در انتظار نظرات شما هستیمفرم نظرسنجی
+