کمان
کمان
تفنگ بادی گامو

معرفی بهترین مدل های تفنگ بادی گامو به همراه تمامی نکات مربوط به آنها

شاید تا کنون نام تفنگ بادی گامو را شنیده باشید؟ همانطور که از نامش پیدا است، تفنگ بادی سلاحی است در انواع مختلف که به 3 صورت فنر پیستون، نیترو پیستون و پی سی پی ساخته می شود که هر یک ویژگی های خاص خود را دارا می باشند. ما در این مقاله سعی داریم به تفنگ های فنر پیستون شرکت گامو بپردازیم و شما را در انتخاب سلاحی درست بسته به نیازتان راهنمایی کنیم.

 

شرکت گامو

این شرکت در کشور اسپانیا قرار دارد و بزرگترین شرکت سازنده ی تفنگ بادی در اتحادیه اروپا می‌باشد. این شرکت در سال ۱۹۵۹ (۱۳۳۸ ه‍ خ) تأسیس شد و در سال ۱۹۶۱ (۱۳۴۰ ه‍ خ)، تولید تفنگ بادی را آغاز کرد . تولیدات این شرکت شامل تفنگ ، سلاح کمری ، مهمات و فیزیک نور می‌باشد. پر قدرت ترین تفنگ های گامو عبارتند از هانتر 1250 و اسکوم 1250 و یکی از پرفروش ترین تفنگ بادی گامو در ایران، مدل شادوهزار می باشد.

این شرکت علاوه بر ساخت تفنگهای بادی در ساخت مهمات سلاح بادی که به آن ساچمه نیز می گویند، جزو تولیدکنندگان با کیفیت می باشد. همچنین شرکت گامو در ساخت دوربین سلاح نیز می تواند به نیاز مشتریان به خوبی پاسخ دهد.

 

کاربرد های سلاح بادی فنر پیستون

سلاح های بادی فنرپیستون را در دو کالیبر، پنج و نیم و چهار و نیم می سازند. در توضیح ساده کالیبر می توانیم بگوییم که  در سلاح بادی به قطر داخلی لوله سلاح کالیبر گفته می شود.

از تفنگ بادی گامو در جهت هدف زنی و شکار استفاده می شود. سلاح های بادی گامو با توجه به مدل و توان خروجی، در یک تا فاصله معینی توانایی فریز کردن شکار در فواصل مختلف را  دارا می باشند.

هر چند اگر قصد خرید سلاح بادی به منظور شکار را دارید بهتر است سلاحی با کالیبر پنج و نیم  خریداری کنید. زیرا علاوه بر قدرت بیشتر، برخلاف کالیبر چهار نیم از قدرت تخریب بیشتری برخوردار است.

اما به طورکلی کالیبر چهار و نیم از قدرت نفوذ برخوردار است و برای هدف زنی گزینه ی مناسب تری می باشد.

همچنین به دلیل نبود نیاز به مجوز برای سلاح های بادی فنر پیستون، دیگر جای نگرانی نیست.

کاربرد های سلاح بادی فنر پیستون

بهترین مدل های تفنگ بادی گامو

با توجه به تنوع نسبتا بالای محصولات گامو، معرفی سلاح را برای ما کمی سخت  کرده است. اما  سعی داریم به یکی از مدل های پرطرفدار و مقرون به صرفه تفنگ بادی گامو بپردازیم.

مدل گامو شادو هزار

می توانم به جرأت  بگویم این مدل، پرفروش ترین تفنگ های بادی گامو در ایران می باشد، یا حتی شاید بتوان گفت پرفروش ترین تفنگ بادی البته بعد از تفنگ بادی چینی مدل 62.

این تفنگ در تجربه ثابت کرد که واقعا ارزشی فراتر از قیمتش را دارد. اما بیایید به بررسی تخصصی این سلاح بپردازیم.

تفنگ بادی گامو مدل شادو ۱۰۰۰ سبک وزن، ظاهری ساده، طراحی ارگونومیک و کارایی آسانی دارد. طول کلی این تفنگ 110 سانتی متر و طول لوله آن 47 سانتی متر است.

ساختار شلیک و فنر تفنگ بادی شادو 1000 از نوع فنر پیستون است. وزن تفنگ شادو ۱۰۰۰ معادل 2/800 کیلوگرم است که در دسته تفنگ های بادی سبک با وزن متوسط به شمار می رود. جنس آلیاژ لوله این تفنگ بادی از نوع فولاد است.

بهترین مدل های تفنگ بادی گامو

از مزایا و ویژگی های تفنگ بادی شادو 1000 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دارای پد انتهای قنداق بادگیر

شکاف درجه قابل تنظیم

طراحی پایه برای سوار کردن دوربین

ماشه 2 مرحله ای و ضامن دار (سیستم ایمنی قفل ماشه)

مگسک رنگی

دقت بالا و قدرت شلیک خوب

مکانیزم شلیک از نوع کمرشکن و قابلیت نصب دوربین تفنگ

یکی از مزایای خوب تفنگ شادو 1000، جنس قنداق آن است.

جنس قنداق تفنگ شادو 1000 از ترکیب مواد مصنوعی و پلاستیک ساخته شده است که در برابر شرایط آب و هوایی مقاومت خوبی دارد. این تفنگ بادی گامو برای افراد چپ دست و هم برای افراد راست دست قابل استفاده و مناسب می باشد.

لازم به ذکر است بدانید که کٌپ تفنگ شادو 1000، آهنربا به خود جذب نمی کند! به این دلیل که اسلحه شادو 1000 در مدل های قدیمی از نوع تفنگ بادی گامو شادو 1000 کپ فلزی بودند. اما در حال حاضر تفنگ شادو 1000 در مدل های جدید با کٌپ غیرفلزی و از جنس فایبرگلاس (کٌپ پلاستیکی) عرضه می شود

از مزایای منحصر به فرد تفنگ شادو 1000 می توان به مگسک و شکاف درجه تفنگ آن اشاره کرد. مگسک و شکاف درجه تفنگ شادو 1000، از نوع فیبر نوری رنگی است که امکان تیراندازی و هدف گیری در محیط های کم نور و تاریک را راحت تر می کند.

 

تفنگ شادو 1000 از دو قسمت فیبر نوری برای تیراندازی با دقت بالا طراحی شده است:

فیبر نوری در جلوی چشم: به رنگ قرمز، قطر ۰.۴ میلی متر

فیبر نوری در دید عقب: به رنگ زرد، قطر۰.۶ میلی متر

اسلحه بادی شادو 1000 همانند تفنگ‌ های بادی جدید دارای ماشه قابل تنظیم دو مرحله ای یعنی سیستم ایمنی قفل ماشه است. با توجه به امکانات و برد مفید تفنگ بادی شادو ۱۰۰۰، در صورت داشتن حداقل مهارت در تیراندازی نیاز به دوربین تفنگ ندارد.

تفنگ شادو 1000 از دو قسمت فیبر نوری برای تیراندازی با دقت بالا طراحی شده است

 

میزان دقت تیراندازی با تفنگ بادی شادو 1000

در این بخش به میزان دقت تیراندازی با تفنگ بادی گامو مدل شامو 1000 در شرایط مناسب داخل سالن باشگاه های تیراندازی می پردازیم.

مهارت هدفگیری و خال زنی توسط تفنگ شادو 1000 با هر دو کالیبر با استفاده از ساچمه معمولی و دوربین به شرح زیر می باشد.

میزان دقت تیراندازی تفنگ شادو 1000 کالیبر 4.5

 

تیرانداز حرفه ای آموزش دیده: بالای ۴۷ متر با در نظر گرفتن بالای ۴ سانتیمتر افت تیر

تیرانداز حرفه ای خودآموز : تا حدود ۴۷ متر با در نظر گرفتن ۴۰ میلی متر افت تیر

تیرانداز معمولی آموزش دیده: تا حدود ۲۹ متر با در نظر گرفتن بدون لرزش دست

تیر انداز مبتدی و تازه کار: زیر ۲۹ متر

میزان دقت تیراندازی تفنگ شادو 1000 کالیبر 5.5

 

تیرانداز حرفه‌ای آموزش دیده: بالای 36 متر با در نظر گرفتن بالای 4 سانتی متر افت تیر

تیرانداز حرفه‌ای خودآموز: تا حدود 36 متر با در نظر گرفتن 40 میلی متر افت تیر

تیرانداز معمولی آموزش دیده: تا حدود 25 متر با در نظر گرفتن بدون لرزش دست

تیر انداز مبتدی و تازه کار: زیر 25 متر

تمامی افراد بدون داشتن دوربین تفنگ بادی گامو، نسبتا از مهارت پایین تری از مهارت معمول دقت تیراندازی را تجربه خواهند کرد.

 

میزان دقت تیراندازی شادو 1000 کالیبر 5.5

 

تفنگ بادی گامو ویسپر سی اف ار – Gamo Whisper CFR

تفنگ بادی گامو ویسپر سی اف ار

در ادامه قصد داریم در یک لیست جامع بهترین مدل‌های تفنگ بادی گامو را به شما معرفی کنیم که در بازار ایران تجربه فروش فوق‌العاده‌ای را کسب کرده‌اند.

در کنار مدل قبلی تفنگ بادی گامو ویسپر سی اف ار یکی دیگر از گزینه‌های محبوب موجود در بازار است که از نظر کیفیت ساخت جز بهترین‌هاست و به دلیل دقت فوق‌العاده بالا، سبک بودن و همین‌طور صدای شلیک و آتش پایین در ایران فروش خوبی را کسب کرده است. به‌طورکلی محصولات برند گامو از هر نظر در وضعیت کیفی خوبی هستند.

این تفنگ نیز مطابق دیگر مدل‌های گامو ساخت کشور اسپانیا بوده و درون آن برای ساختار پیستون از فنر استفاده شده است. مطابق مدل‌های کلاسیک اهرم شلیک آن دستی بوده و مکانیزم مسلح شدن نیز خرج و تغذیه از زیر خواهد بود. ضمن این که تفنگ به‌صورت تک تیر و بار هر بار مسلح کردن یک‌بار شات خواهد داشت.

برخلاف چیزی که انتظار می‌رفت خبری از سیستم ضد شوک نیست. اما در مقابل وزنی نزدیک به 3.6 کیلوگرم دارد. عرض ریل دوربین آن 11 میلیمتر بوده و کالیبر نیز بین 4.5 تا 5.5 میلیمتر است. توان خروجی در این تفنگ بادی باکیفیت بر اساس آزمایش‌ها شرکت تولیدکننده 23 ژول ثبت شده است. از بین بهترین مدل‌های تفنگ بادی گامو این نسل جز قدرتمندترین‌هاست.

ویژگی های کلیدی تفنگ بادی CFR ویسپر

ویژگی های کلیدی تفنگ بادی CFR ویسپر

ضمن این که سرعت آن در حالت 4.5 345 متر بر ثانیه و روی کالیبر 5.5 254 متر بر ثانیه خواهد بود. منطقی است که در این تفنگ‌ها خبری از لگد شدید نباشد و در مقابل دقت تیراندازی آن‌ها به دلیل لرزش پایینی که دارند معمولاً فوق‌العاده و میلیمتری است. چیزی که در تفنگ‌های بادی مهم است مقاومت مناسب و طول عمر و دوام فنر شلیک خواهد بود.

برخلاف مدل‌های برندهای No Name و ناشناخته چینی که معمولاً پس از مدتی فنر آن‌ها بی‌دلیل می‌شکند، در این مدل قدرت فنرها به دلیل کیفیت بالا بسیار ایده‌آل بوده و به همین راحتی تغییر شکل نمی‌دهند. در واقع تفاوت تفنگ‌های ساخته شده توسط این برند با مدل‌های دیگر آلیاژ فلز به‌کاررفته در بخش‌های اصلی می‌باشد. فولاد آبدیده جایگزین دیگر متریال‌ها شده است. مدل ویسپر نیز از بهترین مدل‌های تفنگ بادی گامو اسپانیا است.

ضمن این که این تفنگ قابلیت تنظیم شکاف درجه و تبلک برد را دارد و تعداد خان آن نیز 12 عدد می‌باشد. همان‌طور که خاطرنشان کردیم آلیاژ فولادی بوده و سیستم قفل ماشه آن نیز دستی است. می‌توانید قطعه‌ای که در کنار گونه شما قرار می‌گیرد را تنظیم کنید و وضعیت دست‌گیری آن نیز به‌صورت دودست هم‌زمان خواهد بود.

وزن کلی این سلاح بدون دوربین 3.6 کیلوگرم است و تنظیم و راه‌اندازی اولیه آن با کم‌ترین دردسر قابل انجام است. ضمن این که شکل ظاهری جذاب و ارگونومی فوق‌العاده‌ای دارد و شبیه به سلاح‌های وسترن می‌باشد.

در ادامه لیست بهترین مدل‌های تفنگ بادی گامو به سراغ گزینه‌ای دیگر تحت عنوان هانتر 1250 می‌رویم.

تفنگ بادی گامو هانتر 1250 – 0Gamo Hunter 125

تفنگ بادی گامو هانتر 1250

امکان ندارد که در مورد شرکت گامو صحبت کنیم و اشاره‌ای به مدل هانر یا هانتر 1250 نداشته باشیم. مطابق مدل‌های قبلی این سری نیز در کشور اسپانیا، طراحی، تولید و مونتاژ شده است و ساختار شلیک آن نیز به‌صورت فنر پیستون است. برای مسلح کردن مثل مدل‌های قدیم لازم است که از حالت کمرشکن استفاده کنید و با هر بار مسلح کردن یک شات شلیک خواهد داشت. در واقع اسلحه به‌صورت غیرخودکار و روی حالت تک تیر قرار دارد.

کالیبر این اسلحه یکسری و 5.5 است و سرعت اولیه آن از مدل قبلی 30 متر بیشتر است. یعنی در ثانیه 280 متر حرکت خواهد داشت. این رقم برای اسلحه‌های نیمه‌خودکار نیز رقم فوق‌العاده‌ای است. ضمن این که طول کلی آن 123 سنتی متر بوده و دارای ریل برای نصب دوربین اپتیک است. می‌توان گفت که این اسلحه در نهایت وزنی معادل با 4 کیلوگرم دارد و جز بهترین مدل‌های تفنگ بادی گامو است.

از طرفی جنش بدنه آن از راش بوده و طراحی نیز سبک مونته کارلو دارد. مطابق چیزی که از شرکت اسپانیایی گامو انتظار می‌رفت، این اسلحه نیز از آلیاژ فولاد آبدیده درجه یک ساخته شده است و 12 خان دارد. (منظور از خان تعداد چرخش‌های تیر و میزان سرعتی است که در هنگام شلیک می‌گیرید و به بیرون پرتاب می‌شود.) همین‌طور نوع لوله آن متحرک بوده و ستون درجه و نوک مگسک کاملاً هماهنگ بوده و میزان نقض زاویه آن‌ها نزدیک به صفر است. اگر علاقه‌مند به خرید یک تفنگ بادی شکاری بادقت مناسب، قدرت عالی و کپ فلزی هستید. این گزینه جز بهترین‌های لیست ما خواهد بود.

ویژگی‌های مهم اسلحه بادی هانر 1250 گامو

ویژگی‌های مهم اسلحه بادی هانر 1250 گامو

این تفنگ طبق سلیقه مشتریان این مدل‌ها به سبک کلاسیک و وسترن طراحی شده است. ارگونومی عالی بهترین ویژگی در این مدل بوده و از طرفی وزن 4 کیلوگرمی آن باعث شده است که به‌راحتی بتوانید آن را به هرجایی که می‌خواهید حمل کنید. همین‌طور یک نکته مهم در مورد طراحی این تفنگ بهره‌گیری از حالت لوله شرود می‌باشد. این باعث می‌شود که آتش دهانه جنگ‌افزار کم‌تر شده و هم سروصدای شلیک به میزان قابل‌توجهی پایین‌تر از مدل‌های قدیمی باشد.

توان خرجی آن 36 ژول بوده و مکانیزم ماشه به‌غیراز خلاصی که دارد در دو مرحله قابل تنظیم می باشد. درصورتی‌که مایل به نصب لیزر روی اسلحه شکاری بادی خود هستید، مدل هانر گامو به شما این امکان را می‌دهد.

ضمن این که وضعیت دستگیری آن مشابه مدل قبلی دودست بوده و کیفیت ساختی فوق‌العاده دارد که هر علاقه‌مند به سلاحی را می‌تواند راضی کند. اگر یک کلکسیونر و یا اهل شکارهای زمستانی هستید، بی شک خرید یکی از این مدل‌ها می‌تواند یک اتفاق جدید در تجربه اسلحه‌های بادی باشد.

تفنگ بادی گامو شادو بریکید WF Gamo Shadow Barricade -WF

WF Gamo Shadow Barricade

 

به سراغ مدلی می‌رویم که کمی از نظر ظاهر از دو مدل قبلی متفاوت‌تر است. در این سری از تفنگ‌های بادی شرکت گامو قدرت به 24 ژول رسیده است. به طبق قیمت آن پایین‌تر، کالیبر اما همچنان 5.5 بوده و مطابق انتظار در کشور اسپانیا ساخته شده است. طول کلی سلاح کم‌تر شده و وزن آن به 3 کیلوگرم رسیده است. از طرفی جنس آلیاژ باتوجه‌ به استحکام فوق‌العاده آلیاژ فولاد انتخاب شده است و تعداد خان آن مشابه بسیاری دیگر از مدل‌های تفنگ بادی ساخته شده 12 می‌باشد.

میزان چرخش خان نیز 1 به 20 اینچ و میزان تولید صدا فوق‌العاده کم است. به عامل کلیدی باعث می‌شود که تفنگ‌بادی‌های ساخته شده توسط این شرکت در بازار ایران محبوبیت زیادی داشته باشند. مسئله اول قیمت آن‌ها در مقایسه با امکانات و موضوع دوم کیفیت ساخت فوق‌العاده‌ای است که در این تفنگ‌های بادی دیده می‌شود. در اثر گذر زمان خان‌های آن‌ها دچار مشکل نشده و همین‌طور فنر پیستون فوق‌العاده قدرتمند و با کیفیتی دارند.

اول این که به شما امکان نصب پایه تفنگ می‌دهند و ساختار شلیک آن‌ها فنر پیستون می‌باشد. بهترین مدل‌های تفنگ بادی گامو در حال حاضر در بازار ایران معمولاً جز یکی از مدل‌هایی هستند که در این مقاله ذکر کرده‌ایم. هم از نظر قیمت و هم مشخصات فنی جز به‌صرفه‌ترین‌ها هستند.

ویژگی‌ها و امکانات دیگر تفنگ شاد و دابلیو اف بریکید

ویژگی‌ها و امکانات دیگر تفنگ شاد و دابلیو اف بریکید

در این تفنگ نیز از سیستم قفل ماشه و آلیاژ سنتتیک استفاده شده است. مکانیزم ماشه فارغ از خلاصی به‌صورت قابل تنظیم بوده و مگسک و شکاف درجه به‌صورت هماهنگ شده در کنار هم قرار گرفته‌اند. مشابه مدل قبلی امکان نصب دوربین در این مدل از تفنگ‌های بادی نیز وجود دارد و همان‌طور که خاطرنشان شدیم از بهترین مدل‌های تفنگ بادی گامو است.

نوع قنداق آن نیز مونته کارلو بوده و ارگونومی خوبی دارد. یعنی به‌راحتی روی دست سوار می‌شود و از جمله مزایای که این تفنگ دارد می‌توان به‌دقت فوق‌العاده، لودینگ سریع و آسان، خوش‌دست بودن و وزن کم، صدای شلیک کم‌تر نسبت به مدل‌های مشابه چینی، لوله فوق‌العاده باکیفیت و همین‌طور شکاف درجه مستحکم و مگسک با فیبر نور رنگی اشاره کرد.

در ادامه لیست بهترین مدل‌های تفنگ بادی گامو به سراغ یک مدل محبوب و پرفروش دیگر می‌رویم که از لحاظ متریال و کیفیت ساخت بازهم در لیست بهترین‌ها قرار می‌گیرد.

تفنگ بادی گامو بلک فیوژن -Gamo Black Fusion

تفنگ بادی گامو بلک فیوژن

مدل محبوب بعدی که در لیست بهترین مدل‌های تفنگ بادی گامو قرار می‌گیرد در حال حاضر باتوجه‌به رده قیمتی معمولاً در ایران فروش خوبی را کسب می‌کند. این سری نیز ساخت کشور اسپانیا بوده و جز بهترین‌های برند Gamo می‌باشد. از جمله مشخصات فنی آن می‌توان به فنر پیستونی در ساختار شلیک، مکانیزم شلیک دستی و همین‌طور امکان شلیک یک شات و تک تیر پس از هر بار مسلح کردن اشاره کرد. یعنی صرفاً یک تیر درون جان لوله و اسلحه قرار می‌گیرد و سپس برای تیراندازی آماده می‌شود.

طول کلی سلاح برابر با 117 سانتی‌متر بوده و وزن آن نیز به 3 کیلوگرم می‌رسد. 11 میلیمتر فضای بدنه را ریل دوربین دربرگرفته است و البته در این اسلحه نیز مشابه مدل‌های دیگر خبری از سیستم ضد شوک نیست.

در ساخت قنداق این اسلحه به دلیل این که وزن نهایی کم‌تر شود از فیبر مصنوعی استفاده شده است. آلیاژ ماشه از نوع سنتتیک بوده و قابلیت تنظیم دومرحله‌ای را دارد. می‌توان ماشه را نیز قفل نمود تا در حین حمل‌ونقل اسلحه دچار مشکل نشود. علاوه‌برآن آلیاژ لوله نیز از فولاد مسلح است که در مقابل تغییرات حرارتی مقاومت فوق‌العاده‌ای از خود نشان می‌دهد. تمامی مواردی که در لیست بهترین مدل‌های تفنگ بادی گامو به شما عزیزان معرفی نمودیم از سطح کیفی فوق‌العاده بالایی بهره‌مند شده و جنس لوله آن‌ها نیز از فولاد ضدزنگ درجه یک با آلیاژ خالص است.

مشخصات فنی و ویژگی‌های تفنگ بادی فیوژن گامو

مشخصات فنی و ویژگی‌های تفنگ بادی فیوژن گامو

در این سری از تفنگ‌های فیوژن شرکت گامو اسپانیا از 12 عدد خان، توئیست ریت 1 به 20 اینچ و گپ متحرک استفاده شده است. دستگاه نشانه‌روی مکانیکی روی بدنه اصلی دارای شکاف درجه و با قابلیت نصب دوربین است. از جمله مزایای این مدل می‌توان به قدرت مناسب در مقایسه با رقبا، سبک بودن و همین‌طور بالانس عالی و صدای شلیک پایین اشاره کرد. یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها برای صاحبان این اسلحه‌ها مسئله سروصدایی است که ایجاد می‌کنند.

در نتیجه این سری از اسلحه‌ها را می‌توان در هر شرایطی مورداستفاده قرارداد. البته یک عیب در دو مدلی که در انتها به شما از بین بهترین مدل‌های تفنگ بادی گامو معرفی کردیم وجود دارد و آن هم دقت متوسط نسبت به نمونه‌های بالاتر و گران‌تر خواهد بود. البته که این اسلحه‌ها جز دسته‌بندی پرچمداران نیستند و شرکت گامو اسلحه‌های باکیفیت‌تر، بهتر و مدل‌های قدرتمندتری نیز طراحی کرده است.

 

آخرین آگهی های مربوط به این نوع تفنگ بادی

جمع‌بندی

در نهایت اگر قصد خرید تفنگ های بادی گامو را دارید ما مدل‌ های دست‌ دوم را به شما پیشنهاد می‌ کنیم به چند دلیل، اول این که معمولاً این تفنگ‌ ها معماری طراحی پیچیده‌ ای ندارند و می‌ توان به‌ راحتی مدل با کیفیت آن را از بی‌ کیفیت و آسیب‌ دیده تشخیص داد، دومین مسئله این است که قیمت آن برای شما مناسب‌ تر خواهد بود. معمولاً به‌ صرفه نیست با وجود مدل‌ های مختلف تفنگ بادی دست‌ دوم به سراغ خرید نمونه‌ های گران‌ قیمت و نو بروید که البته برخی از آن‌ ها نیز در بازار ایران، در حال حاضر یافت نمی‌ شوند.

به جهت جلوگیری از هرگونه کلاه برداری و سوءاستفاده و همین‌طور خرید اجناس بی‌کیفیت پیشنهاد می‌کنیم که این کار از مراجع معتبری انجام دهید که عملیات ثبت آگهی روی آن‌ها صورت‌گرفته و نظارت دقیقی روی خریدوفروش می‌شود. همین‌طور نیازی به‌واسطه بازی و پرداخت دستمزد دلال و… نیز نباشد. پورتال کمان مرجع تخصصی و وب‌سایتی معتبر برای خرید لوازم کار و تفنگ‌های کارکرد برندهای معتبر است.

سایت کمان مرجع اصلی خرید و فروش تفنگ بادی دست دوم در ایران است که می توانید بهترین مدل های انواع تفنگ بادی را به قیمتی بسیار مناسب و بدون واسطه در آن بخرید یا تفنگ بادی خود را به بهترین قیمت به فروش برسانید.

کمان را از طریق اینستاگرام دنبال کنید

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشتاقانه در انتظار نظرات شما هستیمفرم نظرسنجی
+